Jak należy pić Grappę?

Nawet najlepszy trunek do oddania pełni smaku potrzebuje atmosfery stworzonej wokół niego. Ważny jest każdy szczegół: dobre towarzystwo, smaczne potrawy, muzyka, a zwłaszcza odpowiednio dobrane szkło, w którym podajemy ten destylat oraz sposób jego spożywania.

Im lepiej dobrane szkło tym lepszy staje się nie tylko efekt wizualny, ale także doznania smakowe. Każdy rodzaj trunku ma kształt stworzony specjalnie dla niego. Przykładowo szampana i wina musujące pijemy w kieliszkach zwanych fletem lub kłosem, z wysoką nóżką, zwężonymi ku górze co ma zapobiegać szybkiemu wygazowaniu. Kieliszki do koniaków i brandy mają za to krótką nóżkę i szeroką czaszę, którą należy umieścić w dłoni, aby ciągle podgrzewać trunek co z kolei ma wydobyć jego aromat. Jak i w czym należy pić Grappę?

Kieliszki przeznaczone do picia grappy posiadają swój własny, niepowtarzalny kształt. Mają długie nóżki i pękatą, zwężającą się ku górze czarkę. Wlewając do nich Grappę zawsze robimy to maksymalnie do połowy pojemności czarki, gdyż tylko wtedy będziemy mogli rozkoszować się intrygującym i ciekawym zapachem unoszącym się znad krawędzi kieliszka.

 Kieliszek przeznaczony do picia Grappy

 

Grappa w zależności od jej wieku może być pita zupełnie inaczej. Młoda Grappa powinna być pita w niskiej temperaturze do około 10 stopni Celsjusza, natomiast grappy postarzane takie jak nasze TRIE GRAPPA czy GRAPPA MÜLLER THURGAU najlepiej oddają swój aromat w temperaturze pokojowej. Ważne jest też, aby przed degustacją pozostawić grappę na kilka minut w kieliszku. Utleniając nasz trunek wydobywamy z niego jeszcze więcej aromatu. Warto spróbować rozpoznać zapach, gdyż każdy wyczuje inną nutę. Począwszy od szałwii i jaśminu, poprzez chleb i wanilię każdy z nas może odnaleźć w Grappie swój ulubiony bukiet. Cóż, nie pozostało chyba nic innego jak tylko zaprosić Państwa do spróbowania grappy samemu, a najlepiej tej z winnicy Villa de Varda.

 

Strona zawiera materiały reklamowe dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.